Дослідження ефективності протизапальної композиції та препарату «Тантум Верде®» в комплексній терапії хворих на генералізований пародонтит

Автор(и)

  • Анатолій Васильович Борисенко
  • О. С. Куваєв
  • В. Г. Столяр
  • К. О. Мялківський

DOI:

https://doi.org/10.33295/1992-576X-2020-5-22

Ключові слова:

генералізований пародонтит, фармакологічна композиція, Тантум Верде®

Анотація

Актуальність. Захворювання пародонту є найбільш розповсюдженими хворобами людини. Проблема раціонального лікування генералізованого пародонтиту є актуальною. У комплексному лікуванні генералізованого пародонтиту широко використовують протизапальні медикаментозні препарати. Одним із широко відомих препаратів є не стероїдний протизапальний препарат «Тантум Верде®» (гідрохлорид бензидаміну). Проведено дослідження протизапальної активності медикаментозної композиції на основі лікарських рослин і препарату «Тантум Верде®».
Мета: визначення клінічної ефективності застосування запропонованої фармакологічної композиції та широко визнаного препарату «Тантум Верде®» на початкових етапах комплексного лікування хворих на генералізований пародонтит.
Матеріали та методи. Клінічні дослідження проведені у двох групах пацієнтів. Першу склали 30 хворих на генералізований пародонтит, другу – 30 аналогічних пацієнтів, яким була проведена дентальна імплантація. Медикаментозне лікування проводили з використанням запропонованої фармакологічної композиції та розчину для полоскання Тантум Верде®. Із цією метою пацієнти обох груп були розділені на дві підгрупи: у першій застосовували медикаментозну композицію, у другій – розчин Тантум Верде®.
Пацієнтам було проведене комплексне обстеження стану тканин пародонта до лікування та після проведеного лікування. Для оцінки клінічної ефективності лікування використовували пробу Шіллера-Писарєва (1962), індекс ПМА за C. Parma (1961), гігієнічний індекс Федорова-Володкіної (1978), вакуумну пробу за Кулаженко (1961).
Результати. У результаті проведеного клінічного дослідження було встановлено, що включення запропонованої фармакологічної композиції у комплексну терапію хворих на генералізований пародонтит дозволяє ефективно пригнічувати дистрофічно-запальний процес у тканинах пародонта. Це підтверджує зниження індексу ПМА, збільшення часу утворення гематоми при проведенні вакуумної проби за Кулаженко, поліпшення рівня гігієни порожнини рота.
Висновки. Застосування запропонованої фармакологічної композиції дозволяє підвищити ефективність лікування пацієнтів хворих на генералізований пародонтит.
Ключові слова: генералізований пародонтит, фармакологічна композиція, Тантум Верде®.

Біографії авторів

Анатолій Васильович Борисенко

Борисенко Анатолій Васильович – д-р мед. наук, професор,
завідувач кафедри терапевтичної стоматології Національного медичного університету ім. О.О. Богомольця.
Адреса робоча: вул. Зоологічна, 1, м. Київ, Україна, 03057. Тел.: +38 (050) 447-38-00. E-mail: tc@nmu.kiev.ua.

О. С. Куваєв

О.С. Куваєв – Національний медичний університет ім. О.О. Богомольця.
Адреса робоча: вул. Зоологічна, 1, м. Київ, Україна, 03057.

В. Г. Столяр

В.Г. Столяр – Національний медичний університет ім. О.О. Богомольця.
Адреса робоча: вул. Зоологічна, 1, м. Київ, Україна, 03057.

К. О. Мялківський

К.О. Мялківський – Національний медичний університет ім. О.О. Богомольця.
Адреса робоча: вул. Зоологічна, 1, м. Київ, Україна, 03057.

##submission.downloads##

Опубліковано

2020-12-28

Номер

Розділ

ПАРОДОНТОЛОГІЯ