Стан гемодинаміки пародонта у стадії стабілізації при застосуванні стандартних і заявлених шин на тлі активного ортопедичного лікування

Автор(и)

  • П. В. Ищенко
  • А. В. Борисенко

DOI:

https://doi.org/10.33295/1992-576X-2020-1-42

Ключові слова:

генералізований пародонтит у стадії стабілізації, незнімні конструкції зубних шин, стан мікроциркуляції

Анотація

Актуальнiсть. Будь-яке ортопедичне лікування являє собою підвищене навантаження на тканини пародонта. При наявності компенсованих змін таке додаткове навантаження може перевищити наявні можливості тканин пародонта й викликати загострення небажаного патологічного процесу. Застосування ортопедичних пристроїв у цьому випадку та тривалість їх дії є однією зі складних і актуальних проблем у стоматології.
Мета: вивчити стан гемодинаміки при застосуванні заявлених і загальновідомих шин у зоні їх відповідальності у пацієнтів з пародонтом у стадії стабілізації та різними видами прикусу.
Матерiали й методи. У досліджуваних групах з патологією прикусу (біпрогнатія, прогенія, глибокий прикус) і стабілізованою стадією пародонта перебуало по 30 осіб – групи із заявленими досліджуваними шинами і групи із шинами відомими традиційними – з аналогічною кількістю людей у трьох групах. При дослідженні заявлених шин застосовувалися незнімні конструкції для зубних рядів без дефектів: інтердентальна шина на весь зубний ряд ,і якщо зуби були депульповані, то інтердентальна шина на весь зубний ряд для депульпованих зубів. Шини відрізнялись тільки способом фіксації. При дослідженні традиційних шин також застосовували конструкції для зубних рядів без дефектів – шину ковпачкову й коронкову.
Отриманi результати. Дослідження гемодинаміки пародонта показало, що вона практично повністю відновлюється у процесі ортопедичного лікування. Показник мікроциркуляції й діагностично вагомі індекси наближаються до нормальних значень. Відзначено, що навіть повне ортопедичне шинування тра- диційними шинами не призводить до нормалізації кровообігу у тканинах пародонта при патології прикусу.
Висновки. Використання ортопедичної терапії показало високу ефективність, що дозволяє рекомендувати застосування комплексної терапії при рецидивуючому перебігу хронічних захворювань пародонта в ортопедичних пацієнтів з метою підвищення ефективності лікування й реабілітації даної групи хворих.
Ключовi слова: генералізований пародонтит у стадії стабілізації, незнімні конструкції зубних шин, стан мікроциркуляції.

Біографії авторів

П. В. Ищенко

П.В. Ищенко – Донецкий национальный медицинский университет МОЗ Украины.

А. В. Борисенко

А.В. Борисенко – Национальный медицинский университет им. А.А. Богомольца, г. Киев, Украина.

Посилання

1. Borisenko A.V. Zabolevanija parodonta. – K.: «Medicina», 2013. – 456 p.
2. Grudjanov A.I. Zabolevanija parodonta. – M.: «MIA», 2009. – 336 p.
3. Kopejkin V.N. Ortopedicheskoe lechenie zabolevanij parodonta. – M.:«Triada-H»,
1998. – 176 p.
4. Kuropatkina A.I., Sidorova V.V. Lazernaja doplerovskaja floumetrija mikrocirkuljacii
krovi. – M.: Medicina, 2005, 256 p.
5. Krechina E.K., Maslova V.S., Rahimova Je.N. Opedelenie mikrocirkuljacii v tkanjah
parodonta s ispol'zovaniem metoda lazernoj i ul'trazvukovoj doplerometrii. – M.: Medicina,
2008. – 19 p.

##submission.downloads##

Опубліковано

2020-03-24

Номер

Розділ

ПАРОДОНТОЛОГІЯ