Аналіз стану пародонта за допомогою лазерної доплеровської флоуметрії у пацієнтів з різними видами прикусу і стану пародонту.

Автор(и)

  • П. В. Ищенко
  • А. В. Борисенко
  • Т. Н. Ищенко
  • А. В. Махнёва

DOI:

https://doi.org/10.33295/1992-576X-2020-2-29

Ключові слова:

ЛДФ, патологія прикусу, стабілізований пародонт

Анотація

Актуальнiсть. Дослідження кровотоку за допомогою лазерної доплеровської флоуметрії (ЛДФ) усе ширше застосовується при аналізі стану тканин пародонта та судин. Це дає можливість проаналізувати кровоток у нормі й при особливостях будови органів і систем, при запаленні, що з'явилося у тканинах, які нас цікавлять.
Цiль. Проаналізувати за допомогою ЛДФ швидкість кровотока у інтактному пародонті при ортогнатії, а також при патології прикусу й зіставити результати при патології прикусу в стабілізованому пародонті .
Матерiал i методи. У дослідженні взяли участь 120 осіб соматично здорових і з інтактним зубним рядом: 30 осіб мали ортогнатичний прикус; 30 осіб мали біпрогнатію; 30 осіб мали прогенію й 30 осіб мали глибокий прикус. А також 30 осіб з біпрогнатією – стабілізована стадія пародонта; 30 осіб із прогенією – стабілізована стадія пародонта; 30 осіб із глибоким прикусом і стабілізованою стадією пародонта.
Отриманi результати. При аналізі отриманих результатів дослідження виявлені закономірності: у пацієнтів з інтактним пародонтом при біпрогнатії й прогенії показник мікроциркуляції помітно знижений, що супроводжується зниженням роботи гладком'язового апарату стінки судин й градієнта тиску між артеріолами й венулами. Усе це обумовлено зниженням функціонального навантаження на пародонт. При приєднанні до даних патологій виду прикусу процесів дестабілізації – збільшуються робота гладком'язового апарата стінки судин й градієнт тиску між артеріолами й венулами, що відповідно впливає на підвищення показника мікроциркуляції.
Висновки. Отримані дані ЛДФ при біпрогнатії, прогенії і глибокому прикусах мають кілька загальних особливостей. Відзначається чітка тенденція до зміни як показника мікроциркуляції, так і амплітуди а, Р, у хвиль / ПМ * 100 % у ділянках щелеп з порушеннями оклюзії. При здоровому пародонті, у перерахованих вище ділянках, відзначається зниження показника мікроциркуляції й концентрації ендотеліальних клітин у стінці судин. При порівнянні фрагментів інтактного й лікованого пародонта у вигляді генералізованого пародонтиту в стадії стабілізації в перерахованих вище ділянках з порушеннями оклюзії відзначається підвищення показника мікроциркуляції й значень діагностично вагомих показників.
Ключовi слова: ЛДФ, патологія прикусу, стабілізований пародонт.

Analysis of periodontal status using laser doppler flowmetry in patients with various types of occlusion and periodontal condition

Біографії авторів

П. В. Ищенко

П.В. Ищенко – ДНМУ.

А. В. Борисенко

А.В .Борисенко – Национальный медицинский университет им. А.А. Богомольца.

Т. Н. Ищенко

Т.Н. Ищенко – Медико-биологический центр « Геном», врач УЗИ.

А. В. Махнёва

А.В. Махнёва – ДНМУ, доцент кафедры стоматологии № 2.

Посилання

1. Kuropatkina AI, Sidorova VV. Lazernaja doplerovskaja floumetrija mikrocirkuljacii
krovi. – M.: Medicina, 2005, – 256 s
2. Lazernaja doplerovskaja floumetrija v stomatologii: Metod, rekomendacii /MZRF,
CNIIS – M., 1997. – 12 s
3. Krechina EK, Maslova VS, Rahimova JeN. Opedelenie mikrocirkuljacii v tkanjah
parodonta s ispol'zovaniem metoda lazernoj i ul'trazvukovoj doplerometrii. M.: Medicina,
2008. – 19 s
4. Priezzhev AV, Stepanjan AS. Osobennosti izmerenija skorosti krovotoka v tonkih
kapilljarah i vozmozhnosti lazernyh metodov // Lazernaja medicina. – 1997. – T.1, vyp.1. –
S. 31–34
5. Velichko LS, Kozlovskaja SS, Jarovceva ZG. Vlijanie anomalij prikusa na sostojanie
parodonta // Aktual'nye problemy terapevticheskoj i klinicheskoj mediciny. – Minsk, 1975. –
S. 406–408
6. Grudjanov AI. Zabolevanija parodonta. M.: «MIA», 2009. – 336 s

##submission.downloads##

Опубліковано

2020-07-03

Номер

Розділ

ПАРОДОНТОЛОГІЯ